İzoFly H650

İzoFly H650

İzoFly H650

Çimento esaslı toz bileşen ve polimer emülsiyon esaslı sıvı bileşenden oluşan, son kat kaplama malzemesinden önce uygulanabilen, tam elastik su yalıtım malzemesidir.

ÖZELLİKLERİ:  İzofly H 650, yüksek yapışma gücüne sahip, suya ve dona karşı dayanıklıdır. Uygulandığı yüzeylerde eksiz bir yalıtım sağlar.Elastik yapısı ile sıcaklık farklılıklarına dayanıklı olup, kolay hazırlanır ve uygulanır. Solvent içermez, çevre dostudur.

 

UYGULAMA: İzofly H 650 ; tüm yapılarda, özellikle balkon, banyo, tuvalet ve mutfak gibi ıslak mekanlarda, teraslarda, yüzme havuzlarında ve su depolarında seramik altı su yalıtım malzemesi olarak kullanılır. Çimento bazlı tüm sıva ve şap yüzeylerde, brüt betonlarda uygulanabilir. İzofly H 650,  ahşap, sunta kontrplak ve metal yüzeyler için kullanılmamalı, yüzeylerde negatif su basıncına karşı uygulanmamalıdır. Direkt güneş ışığına maruz kalabilecek yerlerde çıplak bırakılmamalıdır.

Uygulama öncesi;  yüzey temiz, nemli, düzgün ve sağlam olmalıdır. Yüzeydeki önemli bozukluk ve delikler, uygulamadan en az 24 saat önce onarılmalıdır. Sızdırmazlığın devamlılığını sağlamak amacıyla, dikey ve yatay köşeler pahlanmalıdır. Brüt beton, çimento esaslı sıva gibi çok gözenekli yüzeyler temiz su ile ıslatılmalı ve yüzey nemli kalacak şekilde su tabakası yok olana kadar beklenmelidir.

Uygulamalarda, ortam sıcaklığı; + 5 °C ile + 30 °C arası olmalı, çok nemli ve/veya çok sıcak havalarda uygulama yapmaktan kaçınılmalıdır. Donmuş, erimekte olan veya 24 saat içerisinde yağmur veya don tehlikesi olan yüzeylerde uygulama yapılmamalıdır.

Her bir kat için, 10 kg.’lık sıvı bileşene 20 kg.’lık toz bileşen yavaş yavaş ilave edilerek düşük devirli (400 devir/dak.) bir mikser yardımı ile kuru toz ve topak kalmayacak şekilde homojen bir kıvama gelinceye kadar karıştırılmalıdır. Karışım 3-4 dakika dinlendirildikten sonra uygulama öncesi 1-2 dak. tekrar karıştırılmalıdır. Uygulama esnasında ürün aralıklarla karıştırılmalıdır. İzofly H 650, fırça veya mala yardımıyla tüm yüzeye en az 2 kat olarak uygulanmalıdır. Her bir katın uygulaması bir öncekine dik doğrultuda yapılmalıdır. Katlar arasında en az 5 saat beklenmelidir. Harcın kullanılabilme süresi;  max. 3 saat, yapılan uygulamanın su geçirimsiz hale gelme süresi; 7 gün, tam kuruma süresi; min. 48 saattir (23 ± 2°C ve %50 ± 5 bağıl nem ortamında).

Karışım için sadece kendi sıvısı kullanılmalı, kesinlikle su ilave edilmemelidir. Kesinlikle yabancı malzemeler ilave edilmemelidir. Uygulama yüzeylerindeki dilatasyon derzleri İzofly H 650 ile kapatılmamalı, bu noktalarda yalıtımın devamlılığı dilatasyon yalıtım bantları ile sağlanmalıdır. Islak hacim uygulamalarında hareketli noktalar ile dikey ve yatay köşeler  köşe yalıtım bantları ile desteklenmelidir. İzofly H 650 uygulanmış yüzeyler 3 gün süreyle direkt güneş ışığı, hava akımları ve dondan korunmalıdır. Gerekirse yüzey ıslatılıp nemli tutulmalıdır. Mekanik darbelere maruz kalabilecek yüzeylerde İzofly H 650 üzerine seramik gibi koruyucu bir kat uygulaması yapılmalıdır. İzofly H 650 uygulamasının üzerinden 3 gün geçmeden seramik vb. kaplama uygulamasına geçilmemelidir. Uygulama sonrasında kullanılan tüm aletler kurumadan su ile yıkanmalıdır.

 

Tüketim: 2 mm film kalınlığı için önerilen sarfiyat miktarı; 3,5 kg/m² dir. Bu değer yüzey ve ortam koşullarına bağlı olarak değişebilir.

 

Raf ömrü: Rutubetsiz ve kuru ortamlarda üretim tarihinden itibaren 1 yıldır. Kullanılmadığı durumlarda ambalajların ağzı sıkıca kapatılmalıdır. Sıvı bileşen dondan korunmalıdır.

 

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ:

R36/38: Gözleri ve cildi tahriş eder

R43: Cilt ile temasında alerji yapabilir

S2: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz

S36/37/39: Çalışırken uygun koruyucu giysi, eldiven, gözlük ve maske kullanın.

S27/28: Cilt ile temasında bulaşan giysiyi derhal çıkarın ve bol su ile iyice yıkayın.

Firmamız Hakkından Yeniliklerden ve Yeni Ürünlerimizden Haberdar Olmak için E-Posta Adresinizle Üye olunuz